top of page
stämmosida wix-1.png

Förbundsstämma 2024

Ärade Centerstudent! Varmt välkommen till förbundsstämma 2024! Med ett långt och intensivt verksamhetsår fullspäckat med allt mellan Europaparlamentsval till partistämmor blickar Centerstudenter framåt mot nya år och nya höjder. Genom ert engagemang som medlemmar under det gångna året, i allt mellan motioner, stämmodebatter, kampanjer och event, kan vi som förbund nu ta sats mot ett än mer spetsigt och välkomnande förbund för fler medlemmar. I en tid där framtiden för den liberala demokratin hotas både internt och externt på så gott som samtliga nivåer är röster som vår viktigare än på länge.

År 2024 samlas förbundet för stämma i Lund den 16-18 augusti.

stämmosida wix-5.png

Anmälan

Anmälan görs på Billetto via denna länk.

Kontakta Kristina Berging, kristina.berging@centerpartiet.se 

Motioner

På stämman kommer vi behandla motioner inkomna från er medlemmar. Motioner skickas till centerstudenter@centerpartiet.se senast 14 maj

stämmosida wix-3.png
stämmosida wix-2.png

Stämmogeneraler

Har du några frågor är du välkommen att höra av dig till någon av stämmogeneralerna:

Ida Haggren, ida.haggren@centerpartiet.se 

Ida Wallinder, ida.wallinder@centerpartiet.se 

Sven Molenkamp, sven.molenkamp@centerstudenter.se 

Nora Karlsson, nora.karlsson@centerpartiet.se  

Rasmus Elfström, rasmus.elfstrom@centerpartiet.se

Nomineringar till valberedningen

Kontakta valberedningens sammankallande, Indra Karreskog Rehbinder, 070-415 50 86, indra.rehbinder@centerpartiet.se

stämmosida wix-4.png
bottom of page